» ПЕРШІ КРОКИ СТАНОВЛЕННЯ ЛИСЯНСЬКОЇ ОТГ

ПЕРШІ КРОКИ СТАНОВЛЕННЯ ЛИСЯНСЬКОЇ ОТГ

Автор: admin 10-01-2019, 10:52
На сесії селищної ради, що відбулася минулої п'ятниці, голова Лисянської виборчої комісії Галина Олександрівна Славінська оголосила результати виборів та вручила посвідчення депутатам. Участь в голосуванні на виборах взяла 3371 особа, що складає всього-навсього 41,2 відсотка загальної кількості виборців Лисянки, Дашуківки, Писарівки, Почапинець та Шестеринець. Відсоток явки дуже низький. А причин цього може бути кілька: значна кількість людей прописані тут, а реально виїхали на заробітки; зневіра у можливість щось в нашому житті змінити на краще; негода — по слизьких дорогах левова частина електорату, а це здебільшого пенсіонери, не ризикнула своїм здоров'ям діставатися до виборчих дільниць. Та як би там не було — вибори відбулися, з 26 депутатів 17 — нових. Лисянську ОТГ створено, очолив її Ю. В. Корнієнко. Новообраний селищний голова впевнено вів сесію, чому сприяв неабиякий пленарний досвід (донині Юрій Володимирович був депутатом селищної ради).
Шляхом таємного голосування з одностайним результатом було обрано секретаря селищної ради — Макушенка Олександра Васильовича, який теж має досвід роботи — відпрацював каденцію на цій посаді. Після нетривалого обговорення депутати затвердили й запропонованих головою двох заступників: Бондаренка Миколу Васильовича та Книша Віктора Васильовича. Голови сіл, які ввійшли до створеної ОТГ, були затверджені виконуючими обов'язків старост. Також в цих громадах введено посади діловодів, до яких жителі й звертатимуться для надання різноманітних послуг безпосередньо на місцях. Окрім цього, в. о. старости Дашуківки О. В. Білоус звернувся з пропозицією першочергово працевлаштовувати саме звільнених в ході реорганізації працівників селищної та сільських рад, щоб реформування в своєму результаті несло позитивний характер, а працюючі тих чи інших структур не лишилися без роботи. Щодо піклування про сільські території, депутати, які представляють громади сіл, закликали оперативно включатися до створення ОТГ й поширювати комунальне забезпечення на села, зокрема вчасно проводити розчищення доріг від снігу.
На першій же установчій сесії виникла й розбіжність поглядів щодо очільництва постійних комісій. Відтак сільгосптоваровиробники, що увійшли до складу депутатів, переконували, що земельну комісію мають очолювати депутати, які більш компетентні у земельних відносинах, інша частина народних обранців воліла бачити на цій посаді нові обличчя. Після того, як шляхом голосування не пройшли обидва кандидати, більшість голосів набрав третій кандидат Сікало С. В. Також питання виникли й щодо особового складу виконкому селищної ради, на поставлені запитання присутні отримали вичерпні відповіді. Те, що не було на сесії всезагального одобрямсу, вселяє надію, що депутати відстоюватимуть свою позицію й завжди перемагатиме здоровий глузд на благо всієї громади.
Також Юрій Корнієнко щиро подякував присутньому на сесії своєму попереднику Олександру Короленку за плідну роботу в складі депутатського корпусу попереднього скликання, висловив сподівання, що за такий короткий термін (всього два роки, в 2020 році знову вибори) вдасться не менш результативно попрацювати на благо новоствореної, більш об'ємної громади. Участь в сесії взяли голова районної ради Я. А. Попко, голова райдержадміністрації В. М. Павличук, заступник голови райдержадміністрації О. В. Дубовий.