» ПІД ЛИСЯНКОЮ ЗНОВУ ПРОРИВАЛИСЯ З "КОТЛА" "НІМЦІ"…

ПІД ЛИСЯНКОЮ ЗНОВУ ПРОРИВАЛИСЯ З "КОТЛА" "НІМЦІ"…

Автор: admin 18-02-2019, 10:29
Yes


75 років тому завершилась Корсунь-Шевченківська наступальна операція, яка дістала назву "Сталінград на Дніпрі". До 80 відсотків особового складу піхотних підрозділів Червоної армії, які визволяли тоді Лисянщину від нацистів, складалися з українців, призваних до війська на визволених територіях. Нерідко траплялося й таке, що бійці, нашвидкоруч мобілізовані в сусідньому селі, гинули буквально за кілька кілометрів від рідного дому. В той же час керівництво нашого агресивного північного сусіда час від часу робить брехливі закиди, що росіяни перемогли б у Другій світовій війні і без України.
З метою нагадати співвітчизникам історичну правду та належного вшанування пам'яті загиблих героїв, військово-історичними клубами з Київщини, Кропивницького, Одещини, Черкащини та Чернігівщини було відтворено нічний перехід "німців" по маршруту Шендерівка — Почапинці та проведено військово-історичну реконструкцію фрагменту бою біля пам'ятного знаку 2-ій танковій армії.
Захід відбувся 17 лютого за підтримки Черкаської обласної державної адміністрації, Лисянської районної державної адміністрації, Лисянської районної та селищної рад, Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника та Державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура" за сприяння ВГО "Закінчимо війну" і Благодійної організації "Благодійний фонд "ДІОНІС". Свій внесок у його проведення також зробили народні депутати України Валентин Ничипоренко та Геннадій Бобов.
Більше години сотні глядачів могли спостерігати за баталіями на засніженому полі. Учасники реконструкції постаралися в короткому епізоді бою максимально передати весь його накал і трагізм. Раз-по-раз бухкала під ліском легендарна гармата "сорокоп’ятка", безупинно стрекотів кулемет "Максим", йому відповідали з боку Почапинець німецькі "шмайсери", падали "вбиті" і "поранені". А коли над полем розсіявся дим, в полон "наших" і "німців" взяли дітлахи, які, крім фото на пам'ять, неодмінно хотіли потримати в своїх руках зброю, з якою їх прадідусі здобували перемогу над ворогом. На завершення вони з батьками могли покуштувати і солдатської каші із справжньої польової кухні