» » НА СЕСІЇ ГОСТРО СТОЯЛО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ОКРУГІВ

НА СЕСІЇ ГОСТРО СТОЯЛО ПИТАННЯ СТВОРЕННЯ ОСВІТНІХ ОКРУГІВ

Автор: admin 4-06-2018, 15:47
'Без


Минулого тижня відбулася чергова 27 сесія районної ради VII скликання. Вів засідання голова районної ради Я. А. Попко. Порядок денний містив сімнадцять питань, тож депутати засідали близько двох годин. Спочатку прийняли дві районні програми: соціально-правового захисту дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування та розвитку дошкільної освіти в районі. Розглядаючи питання про внесення змін до Програми підтримки діяльності органів виконавчої влади та Програму інформатизації Лисянського району переважна більшість народних обранців не підтримала ініціативу виділення кошті на придбання комп’ютерної техніки з комплектуючими, створення електронної бази документообігу для апарату, управлінь та відділів райдержадміністрації вважаючи в пріоритеті дефіцит коштів на оплату праці медичним та педагогічним працівникам та енергоносії.
У рамках впровадження медичної реформи на сесії було погоджено структуру та затверджено план діяльності, бюджет і штатний розпис комунального некомерційного підприємства «Лисянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»
(головний лікар Коптєва Т. Л.). Штатний розпис підприємства нараховує 123,5 штатної одиниці, план бюджету на 8 місяців склав 5 млн. 709 тис. грн. Також депутати надали дозвіл медикам на списання тридцятирічного флюорографа (нагадаємо, що його торік замінили новим.)
Одностайно проголосували за створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Лисянської районної ради. Інклюзивна освіта – надання рівного доступу до навчального процесу дітям з особливими потребами. Ми маємо створити в навчальних закладах всі умови, щоб школярі та дошкільнята з інвалідністю могли інтегруватися в суспільство й отримувати освіту разом зі здоровими ровесниками. Для цього потрібні відповідно підготовлені педагогічні фахівці, створені умови в школах та дитсадках, тощо. Цими питаннями й займатимуться працівники новоутвореної комунальної установи.

Yes


Досить резонансним на сесії було питання про створення опорних закладів та їх філій у Лисянському районі. Зокрема депутати після тривалого обговорення проголосували за таку мережу навчальних закладів: Боярський освітній округ приєднав до себе Боярський НВК І-ІІІ ступенів, Чаплинську філію І-ІІ ступенів та Петрівсько-Попівський НВК І ступеня; Бужанський освітній округ матиме в своїй структурі Бужанський НВК І-ІІІ ступенів, Кам’янобрідську, Погибляцьку та Яблунівську філії І-ІІ ступенів; Виноградський освітній округ: Виноградську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Босівську, Вотилівську, Ріпківську, Шубиноставську філії І-ІІ ступенів та Мар’янівський НВК І-ІІІ ступенів та Рубаномостівська й Федюківська ЗОШ І ступенів; Лисянський освітній округ: Лисянський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімнізія», Дашуківська, Журжинецька, Смільчинецька, Шестеринська, Хижинська філії І-ІІ ступенів та Лисянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Почапинський НВК І-ІІІ ступенів. Як будь-яке впровадження реформ це рішення викликало неабиякий супротив, та за твердженням відділу освіти це дасть економію коштів, яких бракує в бюджеті на освітянську галузь зокрема. Якщо лишити все як є на сьогоднішній день працівники шкіл на кінець року матимуть двомісячну заборгованість по оплаті праці. Аби цього не допустити змушені вдаватися до непопулярних рішень. А головна першопричина всіх негараздів – брак учнів у школах. І зважаючи на низьку народжуваність ближчим часом на поліпшення годі сподіватися, адже держава фінансує не кількість шкіл, а кількість учнів.


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Погода в Лисянці