» » В РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СКОРБОТИ

В РАЙОНІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СКОРБОТИ

Автор: admin 25-06-2018, 11:56
Yes

Згідно з Указом Президента України, 22 червня проголошено в країні як "День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні".Цей день встановлено на згадку про початок німецько-радянської війни, яка забрала десятки мільйонів людських життів. Скорботний список населених пунктів України, стертих з лиця землі гітлерівцями, містить понад
250 сіл.Жертвами окупантів ставали не тільки особи, причетні до руху Опору, але й ті, хто не становив ніякої потенційної загрози режиму — діти, жінки, люди похилого віку, хворі.Жахливою трагедією мільйонів жителів України стала їхня примусова депортація. Усього з України до Німеччини й інших країн загарбники вивезли від 2,4 до 2,8 млн мирних громадян, що склало майже 80% усіх депортованих нацистами радянських людей.

Yes


Українці зі зброєю в руках внесли величезний внесок у розгром нацистської Німеччини. Під час війни кожен п'ятий українець загинув. Висловлюючи глибоку повагу і в пам'ять про героїв Другої світової війни та неоголошеної війна, що зараз відбувається на території нашої держави, керівники району та громадськість селища пройшли пішою ходою до Пагорба Слави. Під час траурного мітингу хвилиною мовчання згадали героїв, в знак шани до пам’ятного монументу поклали квіти.
На Пагорбі Слави цього року з’явилися дві нові меморіальні плити, в пам'ять про загиблих земляків Олега Стукала та Олега Коваля. Право відкрити їх було надано молодому поколінню. Звернулися до присутніх матері героїв. Вони закликали пам’ятати як мертвих, так і живих, пам’ятати, про тих хто на передовій кожного дня ризикує собою, захищаючи нас. Отець Сергій відслужив панахиду в пам'ять за загиблими. Пам’ятні знаки загиблих героївОлега Стукала та Олега Коваля лисяни поклали квіти.