» » Лисянський районний історичний музей живе і розвивається

Лисянський районний історичний музей живе і розвивається

Районному історичному музею ім. Т.Г.Шевченка 4 липня виповнилося 50 років з часу його заснування. З цієї нагоди до музею завітали його перший директор, нині доктор історичних наук, професор Микола Бушин, голова районної ради Ярослав Попко, заступник голови райдержадміністрації Олександр Дубовий, селищний голова Олександр Короленко, начальник відділу культури РДА Лілія Заполочна, керівник громадської приймальні ВО "Черкащани" Вікторія Софієнко. Вони привітали колектив музею з ювілеєм, побажали відкриття нових експозицій з історії рідного краю і, звичайно, побільше відвідувачів, особливо молодих, які тут можуть не лише збагатити свої знання, а й пройнятися гордістю за своїх земляків, які прославили Лисянщину в праці, на полях битв за волю України.
Музейники одержали в подарунок від голови районної ради Я. А. Попка сертифікат на цифровий фотоапарат, ноутбук — від ВО "Черкащани" та колонки до нього — від відділу культури РДА.
— Спочатку музей розташовувався то в приміщенні районного архіву, то бібліотеці, а з 1992 року маємо власне приміщення, — розповіла директор музею Валентина Діженко.— Значний внесок у становлення музею і розвиток краєзнавства на Лисянщині зробив його перший директор Микола Іванович Бушин, який був головою ради зі створення музею, разом з істориками зібрав перші музейні матеріали, провів перші екскурсії. Серед унікальних експонатів — знайдені на території району артефакти різних археологічних періодів: кам'яного віку — молоток, сокири, скребла, трипільської культри — уламки кераміки, наконе¬ник списа скіфського воїна, і рештки кісток давніх тварин, речі давньоруського часу та козацької доби. Час іде стрімко, і нам потрібно встигати за перебігом подій в Україні і на Лисянщині, відображати їх в нових експозиціях. Сьогодні вони присвячені героям Майдану та АТО, з'явилася картинна галерея, виставка бойових прапорів військових частин ЗСУ. Вже приміщення стає замале, і не вміщає всіх експонатів, більшість яких, зазначу, приносять самі жителі району.

Yes

Валентина Діженко провела екскурсію залами музею для відвідувачів, які прийшли на святковий ювілей, і кожен, залишаючи цю історичну скарбницю, дякував тим особливим людям, музейним працівникам, краєзнавцям, які в різні роки збагачували її, відкривали невідомі сторінки славної історії нашого краю.


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Листопад 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Погода в Лисянці