» » НА НАРАДІ — ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСУЛІНОМ ТА ПІДВІЗ ШКОЛЯРІВ

НА НАРАДІ — ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНСУЛІНОМ ТА ПІДВІЗ ШКОЛЯРІВ

Автор: admin 1-10-2018, 16:29
Yes


За участю голови районної ради Я. Попка, голови райдержадміністрації В. Павличука, сільських голів району відбулася нарада, порядок денний якої містив два питання: забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет жителів району та підвезення школярів шкільними автобусами до навчальних закладів. Загалом, фінансування на придбання ліків діабетикам має здійснюватися за державний кошт в рамках державної програми. Та цього року таке фінансування здійснюється не в повному обсязі, дефіцит складає 125 тисяч гривень. Останнім часом діабетики змушені були купувати життєво необхідні ліки за власний кошт, а це близько півтори тисячі гривень на місяць. Так не має бути. На нараді було запропоновано сільським головам надати субвенцію районному бюджету, суми розділились в залежності від кількості хворих на діабет, які проживають в тому чи іншому населеному пункті. Голова районної ради Ярослав Попко наголосив, що сільські голови мають з розумінням віднестися до цієї проблеми, адже від їх оперативного сприяння в значній мірі залежить не лише здоров'я, а й життя наших громадян, а також пообіцяв всебічне сприяння, аби кошти якомога швидше були надані аптекам й було розпочато забезпечення безкоштовним інсуліном.
Вистачає проблем в нашому районі й з підвезенням учнів до навчальних закладів. На закупівлю палива відділу освіти райдержадміністрації бракує сімдесят шість тисяч гривень. Й тут сподівання на підтримку з місцевих бюджетів. Голова райдержадміністрації В. Павличук акцентував увагу присутніх, що зі створенням опорних навчальних закладів та освітніх округів додалась кількість маршрутів шкільних автобусів, що, відповідно, збільшило й потребу в паливі. Також говорилося, що є ще невирішені питання з підвозом учнів, зокрема з села Петрівка-Попівка — частина дітей бажає навчатися у Боярській опорній школі, решта — в Погибляцькому НВК. Це також спричиняє додаткові витрати, донині фінансувало підвезення ПСП "Рось", а як буде з 1 жовтня — на момент проведення наради ще не було вирішено.
Як бачимо — суцільні проблеми. Але в ході наради було зрозуміло, що лише спільно, загальними зусиллями можна їх вирішувати. Результатом будь-яких амбіцій чи протистоянь будуть негаразди для жителів Лисянщини, а допускати такого не можна.