» » ЛИСЯНЩИНА З БЮДЖЕТОМ

ЛИСЯНЩИНА З БЮДЖЕТОМ

Автор: admin 22-12-2018, 11:21
Yes

На останню в нинішньому році сесію районної ради, яка відбулася під очільництвом голови Ярослава Попка, було винесено 26 різнопланових питань. Програму економічного і соціального розвитку Лисянського району на 2019 рік презентувала присутнім начальник відділу регіонального розвитку управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Людмила Деркач. На сесії депутати заслухали звіт голови районної ради. Ярослав Попко в доповіді зазначив, що діяльність районної ради у звітному періоді охоплювала різні сфери економічного, соціального та культурного життя району. Наголосив, що в складі Лисянської районної ради сьомого скликання – 28 депутатів, представлені 6 політичних сил. Та, не зважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, депутати працювали злагоджено й результативно, без політичного протистояння. У нинішньому році збережено мережу бюджетних закладів, у повному обсязі профінансовано всі захищені статті видатків. Для надання якісних послуг розпочато в районі реформування медичної та освітньої галузей. Не легко, та це потрібно робити. Рік був напружений, та районна рада разом з райдержадміністрацією, селищною й сільськими радами працювали над тим, щоб забезпечити повноцінне функціонування соціальної інфраструктури району. Наступний рік буде не менш складний, та доклавши всі зусилля, обравши пріоритети ми працюватимемо на благо громади Лисянщини, вирішуватимемо різнопланові питання.
В ході пленарного засідання заслухали інформацію про діяльність Звенигородської місцевої прокуратури на території Лисянського району. Олександр Пухир озвучив депутатське звернення до прокурора, в якому йшлося про передачу рубаномостівського поля сільгосптоваровиробнику з іншого району, мовляв є інформація, що більш як стогектарна нива розпайована жителями сусіднього району. Депутатів справедливо обурив цей факт, адже в нашому районі є АТОвці, які не отримали гарантовані законом земельні наділи. Правом отримати два гектари земель для ведення особистого селянського господарства скористалися далеко не всі місцеві жителі, то чому це роблять спритники з сусіднього району?
Розглядалося питання про внесення змін до програми профілактики злочинності в Лисянському районі. Начальник Лисянського ВП ГУНП в Черкаській області Олександр Антощенко детально зупинився на проблемах місцевого відділу поліції. Йшлося й про нагальну потребу в проведенні ремонтних робіт приміщення відділу поліції, заміні вікон, необхідності придбання комп’ютерної техніки. Не менш гостро в поліціянтів стоїть кадрове питання. Доповідач акцентував увагу, що з нового року зарплата правоохоронців зросте на третину й бажаючим варто спробувати взяти участь у конкурсі на вакантні посади.
Головний лікар Лисянської ЦРЛ прозвітував про виконання районної цільової соціальної програми протидії ВІЛ інфекції СНІДу. Озвучувалася сумна статистика: у Лисянці хворих на цей недуг 16, у селах району – 24. Пацієнти отримують необхідні ліки, якими забезпечуються за кошт державного та районного бюджетів.
У рамках розгляду медичного блоку питань виступала головний лікар КНП «Лисянського РЦ ПМСД» Тетяна Коптєва. Депутат Віктор Невмиваний порушив проблему функціонування медичних пунктів у селах району, потрібно, щоб навіть у найвіддаленіших населених пунктах жителі мали куди звернутися за наданням медичної допомоги. А головний лікар Виноградської амбулаторії, депутат районної ради Микола Шевченко звернувся до керівництва району з проханням посприяти у встановленні банкомату у Винограді.
Після розгляду ще цілого ряду важливих питань народні обранці дійшли до найголовнішого – прийняття районного бюджету на 2019 рік. За розроблений документ проголосували одноголосно, наголошувалося, що він є не остаточним. Адже після проведення виборів до двох об’єднаних територіальних громад буде вироблено спільний алгоритм утримання соціальної інфраструктури Лисянщини.
Позитивним моментом сесії було виділення коштів на придбання Новорічних подарунків вихованцям усіх навчальних закладів району. Фінансова скрута, усілякі негаразди – то для дорослих і спільними зусиллями вони будуть подолані, а дітки заслуговують на свято й ласощі.