» » ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У СПІВФІНАНСУВАННІ

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У СПІВФІНАНСУВАННІ

Автор: admin 17-01-2019, 16:25
На Лисянщині створено дві об'єднані територіальні громади. Частина коштів, які надходили в районний бюджет, відтепер переадресовуватимуться на рахунки новостворених громад. Галузі освіти, медицини, культури, соціального захисту та інші забезпечені в середньому на 46 відсотків до потреби. Для повноцінного функціонування інфраструктури району мають у пропорційному відношенні взяти на себе певні погалузеві видатки й громади. З цією метою у четвер відбулася ділова зустріч очільників району Ярослава Попка та Володимира Павличука з головою Бужанської сільської ради Валентиною Стадник та членом виконавчого комітету Володимиром Попком.
В нараді взяли участь керівники та бухгалтери всіх галузей районної інфраструктури. По кожній з них відбувалися конструктивні перемовини з конкретними сумами та планами. До цієї ОТГ ввійшли, окрім Бужанки, ще Тихонівка, Жаб’янка, Яблунівка й Кам’яний Брід. В межах повноважень Валентина Стадник заявила, що готова взяти на забезпечення громади навчальні заклади (це три школи), фельдшерські пункти, амбулаторію, заклади культури. Інша справа, що процедура передачі займе певний час, а тому Бужанська ОТГ надасть субвенції районному бюджету на забезпечення своєї частки інфраструктури.
Під час зустрічі озвучувалися наміри бужан запровадити автобусний рейс (двічі на день) з населених пунктів, що ввійшли до цієї ОТГ, з кінцевою зупинкою до Лисянської ЦРЛ. Це планується зробити задля зручності населення в під'їзді до райцентру за будь-яких потреб.
Представники новоствореної громади підставили плече співфінансування соціального захисту, музичної школи, інклюзії, інших сфер та підтримки людей з обмеженими можливостями. Керівники району Ярослав Попко та Володимир Павличук висловили сподівання на подальшу тісну співпрацю з керівниками громад задля покращення життя громадян. Тим паче, що впровадження реформи передачі повноважень громадам й полягає в тому, що спроститься й розшириться спектр послуг, які надаються, люди їх отримуватимуть безпосередньо на місцях без потреби діставатися до райцентру.

Продовжуючи тему співфінансування інфраструктури Лисянки відзначу, що в п'ятницю той же загал зустрівся з представниками Лисянської ОТГ: селищним головою Юрієм Корнієнком, заступником Миколою Бондаренком та бухгалтерами. В ході переговорів з'ясувалося, що ситуація передачі тих чи інших структур в підпорядкування селищної громади досить складна. Важко ще осягнути, якими фінансовими можливостями вона володітиме, а от потреби для збереження структури величезні. Донині було збережено мережу закладів освіти, медицини, культури, це близько тисячі працівників, величезні витрати на утримання приміщень та енергоносії. Левова доля всього цього має лягти на плечі ОТГ. Чи спроможні вони будуть утримати все це, чи вдадуться до непопулярних рішень — закриття та звільнення? Зменшення кількості працівників теж ні до чого хорошого не приведе, адже відповідно зменшуватимуться надходження до бюджету. Мережу рано чи пізно таки доведеться переглядати, адже суттєве зменшення населення в районі до того неодмінно приведе. Тільки до цього потрібно буде ставитися зважено, враховуючи всі "за" й "проти".
В ході зустрічі кожен очільник своєї галузі звертався до керівництва Лисянської ОТГ зі своєю фінансовою потребою. Мільйонні суми, за якими долі чисельних колективів. Юрій Корнієнко зазначив, що детально буде вивчено кошториси, потреби й можливості. Так як і Бужанка — на кілька місяців буде дана субвенція, а потім окремі установи чи відділи підуть в підпорядкування ОТГ, а решта поки що лишатиметься в районному підпорядкуванні.
Обговорювалися варіанти, в рамках яких доцільно було б відразу передавати в громаду Лисянську музичну школу, ДЮСШ, навчальні заклади селища. Гостро стоїть питання приміщення, де розміщуватимуться відділи новоствореної громади. Другого поверху селищної ради для цього замало, а на першому розташовується управління соціального захисту. Поки що розглядаються різні варіанти.