» » ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВИРІШУВАЛИ В МАР’ЯНІВЦІ

ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ВИРІШУВАЛИ В МАР’ЯНІВЦІ

Автор: admin 13-02-2019, 10:15
YesДванадцятого лютого відбулася сходка громад, що підпорядковуються Мар'янівській сільській раді, на котру прийшли ті, кому не байдуже майбутнє свого регіону. У зібранні взяли участь сільський голова села Мар'янівка М. В. Бурлака, заступник голови районної ради О. С. Галушка, голова райдержадміністрації В. М. Павличук, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації В. В. Коргун, директор державного підприємства «Лисянське лісове господарство» В. С. Шако,головний інженер ПАТ «Черкасиобленерго» А. М. Браславець місцеві жителі.
Сільський голова Микола Васильович Бурлака проаналізував виконання плану соціально-економічного розвитку населених пунктів Мар'янівка, Розкошівка і Зірка за 2018 рік. Стосовно перспективи на 2019-ий голова села зазначив, що у новому році, у міру фінансових можливостей, продовжать роботи з ремонту доріг, водогону, благоустрою села. Микола Васильович зазначив, що на території сільської ради зареєстровано 704 особи, фактично проживає менше, 377 дворів, 80 з них пустуючі. Голова громади зазначив сумну тенденцію, як і в більшості сіл смертність переважає над народжуваністю, за минулий рік померло 13 осіб, народилося всього лише 3.
Найбільшим орендарем земель тут є ТОВ "Черкаська м'ясна компанія", завдяки якій люди в селі забезпечені роботою, що дуже важливо в сьогоднішніх умовах. Жодна добра справа тут не відбувається без її участі. Орендарі безкоштовно підвозять мешканців сіл, розчищають сніг узимку, допомагають у харчуванні дітей шкільного віку, забезпечують іншими послугами. Також різноманітну допомогу надають ФГ "Перлина", "Агро-ПОВ", "АгроВільд Україна", "Престиж АгроЛюкс", ТОВ "НВФ "Урожай". Всі ці орендарі земель надають допомогу Мар'янівському НВК, медичним установам та закладам культури.
Сільський голова зазначив, що за минулий рік було зроблено багато роботи: ремонт доріг,ремонт водогону, зроблений дитячий майданчик у с. Червона Зірка. За сприяння ТОВ "НВФ "Урожай" у звітному році було організоване надзвичайне свято "День села", де могли відпочити дорослі й діти. Також за сприяння ТОВ "НВФ "Урожай" в минулому році сім’ї, у яких народилися діти, отримали допомогу у сумі 3 тисяч гривень. Та проблем вистачає, цього року нагальними є ремонт центральної скважини в с. Мар'янівка, ремонт даху школи, питання санітарної вирубки лісу та багато іншого. Піднімалося питання підвищення суми самообкладання. Ці кошти надзвичайно необхідні для благоустрою села та чомусь жителі не квапляться допомагати самі собі. Радісною подією для громади було виділення коштів від народного депутата В. М. Ничипоренка, які вирішили використати на ремонт водогону та даху школи.
Дискусійним було питання ремонту водогону, яке постає з року в рік. Водогін переданий на баланс сільської ради від колишнього колгоспу, проте кошти на його експлуатацію не передбачені. Дехто пропонував людям, які проживають в багатоквартирних будинках самостійно вирішувати проблеми з водою, проте сільський голова закликав бути толерантними, адже від цього водогону споживає воду й школа.
Проблемним та дискусійним було питання ремонту ліній електромереж. Головний інженерПАТ «Черкасиобленерго» А. М. Браславець розповів, що дерева, які виросли понад дорогою заважають лінії електропередач і якщо їх не розчистити, в майбутньому громада може залишитися без світла. Та представники громади категорично проти вирубки дерев, а також санітарної вирубки лісу, адже дбають про забезпеченість киснем.
Директор державного підприємства «Лисянське лісове господарство» В. С. Шако пояснив, що санітарну вирубку робити необхідно, адже деякі дерева вже застрілі й становлять небезпеку для тих, хто прогулюється лісом. Також запропонував після вирубки реалізувати деревину для потреб громади і разом посадити нові дерева. Жителі сіл Мар’янівка, Розкушівка й Зірка вирішили погодитися на вирубку, якщо вона буде проводитися під наглядом спеціальної комісії.
Звернувся до громади сільський голова с. Виноград М. А. Деремерза з пропозицією приєднатися до їхньої об’єднаної територіальної громади. Більшість висловили свою згоду, проте делегували депутатам вирішити це питання на сесії.
Розглядалися також інші питання, за підсумками приймалися відповідні рішення.