» » ШКОЛИ МАЮТЬ ПЕРЕЙТИ ДО ОТГ БЕЗ ЗВОЛІКАНЬ

ШКОЛИ МАЮТЬ ПЕРЕЙТИ ДО ОТГ БЕЗ ЗВОЛІКАНЬ

Автор: admin 2-04-2019, 09:33
Yes


Розпочалася тридцять п'ята чергова сесія районної ради, що пройшла минулого тижня, оголошенням голови Лисянської районної виборчої комісії Т. А. Бесараб про визнання обраними та реєстрацію наступних за черговістю кандидатів у депутати Лисянської районної ради. Депутатами оголошено М. П. Демчука, Н. І. Скрипник та В. О. Смолковського, з чим їх щиро привітав голова районної ради Я. А. Попко. Також було оголошено про входження новоприйнятих депутатів у склад постійних комісій.
Головний лікар КНП "Лисянського РЦ ПМСД" Т. Л. Коптєва представила присутнім Програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги та Програму розвитку паліативної допомоги в Лисянському районі. В рамках останньої Тетяною Леонідівною зазначалося, що сьогодні в районі на обліку перебуває понад 500 хворих на злоякісні новоутворення, щороку виявляється близько 80 нових випадків цього захворювання. Головні завдання паліативної допомоги — позбавлення від болю тяжкохворих, усунення або зменшення розладів життєдіяльності. Без виділення коштів з районного бюджету не обійтися. Галузі медицини стосувалося й звернення депутатів районної ради, прийняте на сесії, щодо перспективи організації надання первинної медичної допомоги мешканцям малочисельних сіл. Реформування охорони здоров’я передбачає створення так званих пунктів здоров'я з розрахунку на 700 осіб сільського населення. З тридцяти фельдшерських пунктів Лисянщини може бути в новому статусі лише третина. Аби не лишилась значна частина жителів району без доступного медичного обслуговування й було направлене звернення, яке публікується нижче. Окрім цього, в ході роботи сесії депутати випрацювали ще три різнопланові звернення стосовно ремонту доріг, розпаювання земель та матеріально-технічного забезпечення закладів освіти у зв'язку зі створенням у районі чотирьох комунальних закладів.

Yes


На сесії перед народними обранцями про виконання програми економічного і соціального розвитку Лисянського району та делегованих районною радою повноважень за 2018 рік доповів голова райдержадміністрації Володимир Павличук. У ході обговорення йому задавали запитання щодо ремонту доріг в районі, про приватизацію земельних ділянок загальною площею близько 600 гектарів, про продаж з аукціону Фондом держмайна першого поверху приміщення колишнього сільгоспуправління в Лисянці, про роботу ЦНАПУ та інші.
На прохання голів Бужанської сільської ради та Лисянської селищної ради до порядку денного сесії було включено ще одне питання — про передачу навчальних закладів у комунальну власність новостворених об'єднаних територіальних громад. Валентина Стадник та Юрій Корнієнко наголосили, що не можуть знайти порозуміння з фахівцями відділу освіти, які, на їхню думку, умисно зволікають з впровадженням процедури передачі шкіл громадам. Тому депутати районної ради на сесії доручили голові райдержадміністрації створити робочу групу із залученням депутатів районної ради та представників ОТГ з підготовки проектів рішень районної ради щодо передачі навчальних закладів.