» » Предметна та ділова розмова

Предметна та ділова розмова

Автор: admin 27-08-2019, 09:51
нарада.jpg

20 серпня в залі засідань відбулася розширена нарада за участю першого заступника голови Черкаської ОДА Тараса Висоцького, очільників Лисянського району, керівництва об’єднаних територіальних громад, сільських голів, депутатів місцевого самоврядування. Мета заходу — вирішення проблемних питань галузей освіти та медицини, які потерпають через брак фінансування.
За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Лілії Гнатюк, на зарплати освітянам бракує близько п'яти мільйонів гривень, що є двомісячним фондом оплати праці педагогів та техперсоналу. Доповідач відзначила, що без кардинальних рішень є реальна загроза, що 450 працівників закладів освіти, які передаються Лисянській ОТГ, у листопаді-грудні нинішнього року можуть лишитися без заробітної плати. Проблемою є ще те, що районною радою прийнято рішення щодо передачі навчальних закладів вищеназваній об'єднаній громаді, остання ж ще не винесла рішення щодо їх прийняття й вони лишилися у підвішеному стані. Заслухавши мотивацію трьох сторін, а саме райдержадміністрації, районної ради та об'єднаної громади, Тарас Миколайович підсумував: "Час всім трьом очільникам, сідати за стіл переговорів й спільно вирішувати проблематичну ситуацію, що склалася. Сподіватися на фінансову підтримку держави чи області марно, додаткових асигнувань не буде. Лишається одне — врізати видатки. Яким саме чином — вирішувати вам. Розумію, що прийняття непопулярних рішень призведе до соціальної напруги й супротиву, але вийти сухим з води нікому не вдасться. Чи ці рішення прийматимуться районною радою, чи селищною — це вже як складеться, відповідальність обидві гілки влади братимуть на себе в рівній мірі. Перед людьми не можна загравати, їм потрібно говорити правду, хоч і гірку, й негайно починати діяти з вирішення проблеми". Високопосадовець з області поставив чітке запитання селищному голові Юрію Корнієнку, який шлях оптимізації бачить він? Юрій Володимирович після деяких вагань, було видно, що нелегко йому навіть озвучувати, не те, що приймати такі рішення, відповів, що доведеться на першому етапі закрити Дашуківську і Шестеринську школи, Почапинську понизити в ступені, позбавивши старших класів, та й решта навчальних закладів будуть задіяні на шляху жорсткої економії. Це стосується й заощадження коштів на енергоносіях, і на виплаті за престижність праці освітян, і на перегляді штатної чисельності тощо.
Однак дана позиція є досить суперечливою та протирічить цілій низці законів та законодавчих актів що діють в галузі освіти.
За словами голови районної ради Ярослава Попка - районна рада виважено підійшла до вирішення проблеми та свої рішення, які передбачено чинним законодавством, прийняла. Черга за депутатами селища, де має бути бажання і усвідомлення та чіткі і рішучі дії. Тим паче всебічна підтримка збоку районної влади є. Тарас Висоцький зголосився за потреби бути арбітром в стосунках між гілками влади, причетних до вирішення цього питання, аби лиш зрушити проблему з мертвої точки й перейти від позиції очікування, яка лиш погіршує ситуацію, до рішучих, проте виважених рішень.
Наступний блок питань стосувався медицини, там не вистачає місячного фонду оплати праці. Стоїть на заваді розвитку розширена мережа фельдшерських пунктів (три десятки), на які не передбачене державне фінансування. Тут Тарас Миколайович порадив взяти участь в придбанні за державний кошт спецтранспорту, який дасть можливість створити мобільну медичну допомогу без утримання стаціонарних медзакладів. Щодо подальшого розвитку "вторинки", тобто стаціонарних відділень Лисянської ЦРЛ, звучали настійливі рекомендації очільникам громад вчитися домовлятися й спільно утримувати соціально значимі галузі, інакше в світлі децентралізації існує реальна загроза знищення такої структури на Лисянщині й змушене користування послугами в сусідніх районах.
Підсумовуючи сказане, високопоставлений гість з Черкас повідомив, що в зв'язку з закінченням каденції попереднього Президента України звільнені всі голови райдержадміністрацій в області, участь на заміщення цих вакансій можуть взяти всі, хто має бажання і волю змінити ситуацію на краще, а також здатен скласти відповідні тести. Переможці після співбесіди з головою ОДА можуть розраховувати на очільництво районів.


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Погода в Лисянці