» » Проблеми медичної галузі на контролі керівництва району

Проблеми медичної галузі на контролі керівництва району

Автор: admin 29-08-2019, 08:25
Чергова щотижнева нарада керівництва району та об'єднаних громад Лисянщини цього разу проходила в залі засідань Лисянської центральної районної лікарні за участю завідуючих відділень медустанови. Саме тому, що на медичну галузь бракує цьогоріч 1 млн. 600 тис. грн. (місячний фонд заробітної плати). Існує реальна загроза лікарям, медсестрам, санітаркам зустрічати Новий рік без грошей. Аби терміново вжити необхідних заходів й не допустити заборгованості — спільно обговорювали ситуацію, що склалася.
Головний лікар О. В. Ніколюк повідомив, що галузь медицини переживає не кращі часи як в Лисянському районі, так і в Україні в цілому. Реформа зводиться передусім до врізання видатків, встановлення рамок, в яких медики на місцях змушені вдаватися до непопулярних рішень — закриття фельдшерських пунктів, амбулаторій, відділень районних лікарень, а з впровадженням з наступного року госпітальних округів (четверо на Черкаську область) взагалі не відомо, чи переживе ця галузь такі випробування. Говорилося, що там, у високих міністерських кабінетах, теоретики запроваджують людино-ненависні зміни, від яких, в першу чергу, страждають медики і пацієнти. Фінансування галузі на 44 відсотки від потреби дається взнаки. Штат старшого медичного персоналу в районі заповнений всього на 64 відсотки — 30 лікарів. Так, величезними зусиллями збережено мережу, тепер постало питання, що закривати, кого скорочувати, як жити далі?
Олександр Васильович намагався урезонити, що видатки й так мінімальні, за кожною ставкою — людські долі… Поряд з цим наголошувалося, що на обласний бюджет годі сподіватися, а районний і бюджети громад теж не спроможні "залатати всі діри".
У своїх виступах голова районної ради Я. А. Попко та заступник голови райдержадміністрації О. В. Дубовий зауважили, що головному лікарю слід бути більш наполегливому й послідовному, розробити дорожню карту щодо можливості зменшення видаткової частини. Хочемо того чи ні, доведеться жертвувати меншим заради головнішого. Наголошувалося, що адміністрації медустанови просто необхідно бувати на сесіях новостворених громад, переконувати депутатів у необхідності фінансової підтримки галузі, адже без медичної допомоги можуть лишитися найнезахищеніші верстви населення. Багаті спроможні скористатися й столичною медициною, до кого звертатися тисячам бідних пенсіонерів, безробітних з їх копійчаними доходами, як занедужають. Літні люди мають "букети" хронічних хвороб й потребують постійного нагляду лікарів, чи спроможні вони будуть діставатися до тих госпітальних округів за умови, що міжрайонного автобусного сполучення, а тим паче від сіл до Звенигородки, майже не існує. Керівниками району зауважувалося, що коли був спільний районний бюджет, шляхом перерозподілу намагалися не допускати заборгованостей, тепер, з утворенням об'єднаних громад, фінансові потоки розпорошилися, відповідно кожен має взяти участь, як і відповідальність за надання найнеобхідніших послуг в районі. А в світлі децентралізації це неминуче ляже на плечі трьох громад.
Селищний голова Ю. В. Корнієнко сказав, що ми "доутримувалися" до того, що є випадки, коли на вчителя припадає двоє учнів, а державне фінансування надається з розрахунку на кількість школярів чи пацієнтів тощо. Юрій Володимирович сказав, що від участі співфінансування селищна рада не відмовляється, тільки за умови надання реальних розрахунків та вжиття необхідних заходів щодо економії коштів.
Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Погода в Лисянці