» » ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня громадськість Лисянки, як і країни в цілому, відзначала 101-шу річницю з нагоди Дня Соборності України. Двадцяте століття залишило нам у спадок події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущоті та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українського народу за державність, свободу та незалежність. До таких подій належить день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки. 22 січня 2019 року навічно вкарбувалася в історію України величним національним святом. Сьогодні, як ніколи, розуміємо важливість й ціну тих подій, адже українці по обидва боки Дніпра впродовж цілих віків мріяли жити єдиною дружньою вільною родиною. Не одне покоління відстоювало право на соборність і свободу — одні з найбільших цінностей кожної демократії.
На заході відзначалося, що ідея соборності — наріжний камінь для України, він бере свій початок від святого Володимира і Ярослава Мудрого, які об'єднували наші землі навколо Києва. Свій внесок у розбудову соборної незалежної української держави зробили Данило Галицький, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Михайло Грушевський… Ідея духовної соборної України була мрією нашого Кобзаря — Тараса Шевченка.
Пройшов час, однак і нині та ж проблема соборності та єдності України. За неї поклали свої голови герої що, ціною власних життів відстоюють державну цілісність.
В рамках відзначення річниці голова районної ради Ярослав Попко та заступник голови райдержадміністрації Олександр Дубовий, представники трудових колективів поклали квіти до підніжжя пам'ятника Тараса Шевченка. На тлі багатовікової боротьби за незалежність наш народ усвідомлює, що найцінніше, що є на світі — це мир в Україні. Мир і єдність. А досягнувши цього, в нас є шанс стати цивілізованою європейською нацією зі світлим, щасливим майбутнім.Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Погода в Лисянці