» » Засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, засобів масової інформації, у справах молоді, спорту, охорони здоров’я та соціального забезпечення населення.

Засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, засобів масової інформації, у справах молоді, спорту, охорони здоров’я та соціального забезпечення населення.

Автор: admin 6-10-2017, 17:04
Yes

05 жовтня 2017 року відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, засобів масової інформації, у справах молоді, спорту, охорони здоров’я та соціального забезпечення населення. В роботі комісії взяли участь заступник голови Лисянської районної ради Олександр Галушка, начальник відділу освіти Лисянської районної державної адміністрації Лілія Гнатюк , голова Лисянської районної організації профспілки працівників освіти і науки України Інна Мелашенко, депутат Лисянської районної ради Владислав Лациба та громадськість селища. На засіданні розглядалися профільні питання порядку денного. Найбільше часу для розгляду та обговорення потребували проекти рішень районної ради «Про визначення опорних шкіл в Лисянському районі» та «Про визначення опорних шкіл та створення освітніх округів в Лисянському районі».
Перший проект запропонований депутатом районної ради Лацибою В.В, яким передбачено визначити опорні школи в Лисянському районі та відтермінувати створення опорних шкіл та їх філій до утворення об»єднаних територіальних громад у Лисянському районі .
В Україні 2017 році розпочався процес децентралізації, створення об»єднаних територіальних громад, а тому, щоб не вносити розбалансування і хаос в загальноосвітню мережу Лисянського району, а також попередити соціальну напругу в освітянському і батьківському середовищі, та враховуючи багато- чисельні звернення жителів територіальних громад Лисянського району, проектом «Про визначення опорних шкіл в Лисянському районі» пропонується відтермінувати створення опорних шкіл та їх філій до утворення об»єднаних територіальних громад у Лисянському районі., громада має все вирішувати сама. Створення громад наближає до самоуправління. Зараз люди мають можливість зробити все, як бачать вони. — прокоментував депутат районної ради Лациба В.В.
Другий проект поданий начальником відділу освіти Лисянської районної державної адміністрації Лілією Гнатюк «Про визначення опорних шкіл та створення освітніх округів в Лисянському районі».
Створення освітніх округів та опорних шкіл у районі – це складне питання, яке потребує всебічного виваженого розгляду. І на першому плані мають бути інтереси учнів, які прагнуть отримувати повноцінну, якісну освіту . А для цього потрібно, щоб гроші витрачалися не на утримання малокомплектної мережі, а на розбудову, поліпшення матеріальної бази опорних шкіл та освітніх округів
- доповіла начальник відділу освіти Лілія Гнатюк .
Підбиваючи підсумки обговорення, постійна комісія районної ради внесла пропозицію визначити опорними школами в Лисянському районі : Лисянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Лисянської районної ради Черкаської області; Боярський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Лисянської районної ради Черкаської області; Бужанську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Лисянської районної ради Черкаської області; Виноградський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Лисянської районної ради Черкаської .