» » ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ В ЛИСЯНСЬКИХ БУДИЩАХ

Автор: admin 10-04-2017, 08:03


В селі Будище вже втретє відбулися Шевченківські літературні читання, присвячені перебуванню в цьому селі Тараса Шевченка. Ініціатива проведення цього заходу була висловлена ще в 2013 році професором, членом Національної спілки краєзнавців України Тетяною Конончук на підтримку пропозиції мешканки села Валентини Трохименко увічнити ім’я Т.Г. Шевченка з нагоди його перебування тут весною 1843 року. Історики, шевченкознавці та краєзнавці Черкащини вже давно пропонують внести до реєстру місць, де перебував Тарас Шевченко, й село Будище, відобразивши це в шевченкознавчих джерелах. На цьому акцентував увагу і професор, доктор філології, літературознавець, професор Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького Володимир Поліщук, розмовляючи з будищанами.
Шевченківські читання відвідали голова районної ради Ярослав Попко та заступник голови райдержадміністрації Олександр Дубовий які поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі села. Перед будищанами виступили почесні гості: Людмила Красицька – президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка, поетеса, правнука Тараса Шевченка по сестрі Катерині, Петро Засенко – член Національної спілки письменників України, поет, перекладач, Володимир Щербатюк – доктор історичних наук, професор, голова Лисянської районної організації «Витоки» Національної спілки краєзнавців України, Михайло Конончук – кандидат філологічних наук, доцент Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,Тетяна Конончук – професо, член Національних спілок письменників та краєзнавців України, Лариса Миколенко – старший науковий співробітник музею Т. Шевченка в Каневі.

Петро Засенко у своєму виступі пригадав недавню подорож до Казахстану, де вважають Тараса Шевченка своїм національним художником, бо він першим написав портрети казахів. Володимир Щербатюк розповів про родичів поета Левка і Ананія Шевченків, які залишили помітний слід в революційних подіях 20-их років в Україні. Михайло Конончук повідомив, що кожна його лекція про Тараса Шевченка на юридичному факультеті Київського національного університету розпочинається читанням поезії Кобзаря кимось зі студентів. Але справжньою окрасою свята поезії геніального земляка стали виступи юних читців і співців поезії Шевченка з усієї Лисянщини. Нагородою для них стали спеціальні свідоцтва і авторські книги гостей літературних читань.
Потім учасники заходу відвідали будищенські явори, з під-яких тече вода, поповнюючи озерця, що розляглися нижче. Науковці та краєзнавці на основі Шевченкових описів місць його перебування переконливо довели, що саме це дерево надихнуло поета на створення вірша «Тече вода з-під явора».
Започатковані три роки тому Шевченківські літературні читання з кожним роком збирають все більше шанувальників поезії Кобзаря, і можуть, без сумніву, вирости до масштабу всеукраїнських. Цього й побажали учасникам свята столичні гості.


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Погода в Лисянці