» » ВІДКРИВАЮТЬ ТИМ, ХТО СТУКАЄ

ВІДКРИВАЮТЬ ТИМ, ХТО СТУКАЄ

Автор: admin 27-10-2017, 11:09
Yes

Наприкінці минулого робочого тижня в районній раді відбувся семінар навчання "Нові можливості розвитку територій" для сільських голів району. Відкрив захід голова районної ради Я. А. Попко, зазначивши, що відтепер в приміщенні районної ради виділений спеціально обладнаний новою сучасною оргтехнікою кабінет, де сільські голови чи спеціалісти сільських рад матимуть можливість працювати над різноманітними проектами, які сприятимуть розвитку їх територій. Також в районній раді є фахівець, який допомагатиме представникам громад правильно оформляти документацію, заповнювати заявки на участь в різноманітних грантах.
Семінар вели регіональний координатор Проекту ЄС-ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" в Черкаській області Г. В. Бабкова та представник департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА. В. В. Вдовиченко. Під загальні оплески присутніх вони вручили для забезпечення роботи кабінету нову сучасну оргтехніку: ноутбук, МФУ/принтер, відеопроектор й т.д., на загальну суму 26 тисяч гривень. Виступаючі розповіли, що в Україні діє значна кількість грантів для розвитку громад, в яких громадські організації за підтримки сільських рад можуть взяти участь.
"Ми результативно працювали з сімома громадськими організаціями Лисянщини в рамках Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", — зауважила Ганна Бабкова, — замінювали вікна в навчальних закладах, робили ремонти в медустановах, відновлювали вуличне освітлення. Є багато інших проектів за умови співфінансування, в яких можна й потрібно брати участь. Приміром гранти на створення сільськогосподарських кооперативів, ось в Монастирищенському районі створений молокопереробний кооператив, куди на півтора мільйона гривень придбано лінію для виготовлення твердих сирів, масла, сметани, а також пакувальне обладнання для пастеризованого молока. На Кіровоградщині іншому с/г кооперативу придбано гарбузозбиральний комбайн, який відділяє гарбузове насіння. Є можливість його висушувати й реалізувати експортерам в інші країни. Головне — ці форми підприємництва виконують необхідну функцію на селі — створюють нові робочі місця, те, чого дуже не вистачає на провінційних територіях".
Наголошувалося, що зарубіжні донорські організації віддають перевагу співпраці з об'єднаними територіальними громадами, хоча є участь у грантах і окремих сільських рад. Приміром, сільський голова Черепина Корсунь-Шевченківського району поінформував, що завдяки участі в грантах бюджет села в минулому році подвоївся. Це значить — відчиняють тим, хто стукає.
Сільські голови Лисянщини зацікавилися почутою інформацією, є сподівання, що їм, а також активним жителям сіл, вдасться покращити життя односельців за кошти співфінансування різних зарубіжних донорських організацій.