» » АМБУЛАТОРІЇ Й ФЕЛЬДШЕРСЬКІ ПУНТИ ЛИСЯНЩИНИ ПРОЙШЛИ АКРЕДИТАЦІЮ

АМБУЛАТОРІЇ Й ФЕЛЬДШЕРСЬКІ ПУНТИ ЛИСЯНЩИНИ ПРОЙШЛИ АКРЕДИТАЦІЮ

Автор: admin 6-11-2017, 16:05
Yes

На різних етапах функціонування системи охорони здоров'я завжди існували намагання визначити рівень діяльності й очікувану якість медичної допомоги. В умовах сучасності система медичного обслуговування вимагає більш об'єктивної, більш широкої, детальнішої оцінки закладів охорони здоров'я. Відтак, минулого тижня в Лисянському районі відбулась акредитація обласною комісією, яку очолювала заступник начальника управління охорони здоров'я Черкаської ОДА Л. М. Кошова, первинної ланки медицини, тобто всіх амбулаторій та ФПів. Акредитація проходить кожних три роки, її результатом є підтвердження, пониження чи підвищення категорії. Метою цього заходу є не стільки виявлення помилок та недоопрацювань, скільки знайти шляхи поліпшення роботи закладів.
До акредитації готувалися системно й серйозно. Як наголосив під час зустрічі з членами акредитаційної комісії голова районної ради Я. А. Попко: "Ми всі спільно добре попрацювали. На ремонтні роботи в медзакладах сіл Лисянщини, на придбання необхідного обладнання, ліків для надання невідкладної допомоги виділялися кошти з районного бюджету, субвенції з сільських бюджетів, депутатські асигнування різних рівнів, використовувалася спонсорська допомога. Дійсно, проведена колосальна робота. Та всі розуміють, що це робилося не на день-два, пацієнти мають прийматися у належних умовах, медпрацівники повинні працювати в теплих приміщеннях, надавати медичну допомогу за сучасними методиками. Й відрадно, що наші старання належним чином оцінені. Я вдячний адміністрації Лисянської ЦРЛ на чолі з головним лікарем О. В. Ніколюком та всім працівникам медичної галузі району".
Результати акредитації підтвердили наявний статус всіх сільських медичних закладів, мало того — Дашуківський ФП навіть підвищено в статусі до вищої категорії. Присутній на зустрічі з членами акредитаційної комісії голова райдержадміністрації В. М. Павличук запевнив, що й надалі медична галузь району знаходитиме всебічну підтримку й сприяння в роботі як від органів державної влади, так і місцевого самоврядування. Адже досвід вітчизняних фахівців свідчить, що первинна медико-санітарна допомога вирішує 90 відсотків усіх проблем медичного забезпечення населення. Й розбудова цієї ланки дасть можливість забезпечити надання більш якісної первинної допомоги, яка стане доступнішою для сільських жителів.
Наступного року процедура акредитації торкнеться Лисянської ЦРЛ. А це значить, що медикам, владі, депутатам всіх рівнів не можна зупинятися на досягнутому, потрібно вже зараз планувати покращення умов лікування хворих, створення кращих умов роботи працівників охорони здоров'я в районній лікарні, всіх її відділеннях. Акредитація — це своєрідний іспит, результатами якого користуються всі жителі району.