» » ГЕТЬ ЗАГРЕБУЩІ РУКИ ВІД НАШОЇ ЗЕМЛІ

ГЕТЬ ЗАГРЕБУЩІ РУКИ ВІД НАШОЇ ЗЕМЛІ

Автор: admin 7-02-2018, 20:49
6 лютого під очільництвом голови районної ради Я. А. Попка відбулася 24 позачергова сесія районної ради. На порядок денний було винесене всього одне питання, та його важливість спонукало скликання позачергової сесії. Мова йшла про намагання зайдами з інших районів взяти у приватну власність землі сільськогосподарського призначення у Винограді та Хижинцях. У той час, коли роками пиляться десятки заяв жителів цих сіл, які теж мають право взяти по два гектари угідь, серед них учасники АТО, представники соціальної сфери тощо. Сільгосп-товаровиробники Лисянщини забили на сполох, аби не дати можливість іногороднім спритникам захапати наші землі. Про це на сесії говорили депутати районної ради О. О. Пухир та В. М. Попко. Вони закликали депутатів проявити одностайність у прийнятті рішення й припинити вакханалію, затіяну обласним Держгеокадастром. Народні обранці випрацювали звернення з цього приводу до різних інстанцій, яке ми публікуємо нижче.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Лисянської районної ради до Голови Верховної Ради України Парубія А. В.,
Прем'єр-міністра України Гройсмана В. Б., в. о. Голови Держгеокадастру Колотіліна О. К.
та депутатів Черкаської обласної ради щодо прискорення прийняття законопроекту №7363,
висловлення недовіри начальнику Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області
та щодо скликання позачергової сесії обласної радиМи, депутати Лисянської районної ради VІI скликання Черкаської області, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася в Лисянському районі щодо винесення наказів Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області на виготовлення проектних документацій щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населених пунктів в адміністративних межах Виноградської та Хижинської сільських рад у власність громадян, які не є жителями Лисянського району. При цьому заяви на отримання земельних ділянок жителям Лисянського району ігноруються посадовими особами Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
Серед жителів Лисянського району, в тому числі Виноградської та Хижинської сільських рад, налічується значна кількість громадян, які ще не використали та не можуть використати своє право, визначеного нормами статті 121 Земельного кодексу України.
Дані обставини створюють соціальну напругу серед населення Лисянського району.
За останні місяці почастішали випадки незаконної передачі земель державної власності в оренду з порушенням інтересів орендарів земельних ділянок, що здійснюють господарську діяльність на території Лисянського району, що поглиблює недовіру населення до влади.
Вважаємо, що все це зумовлено корумпованістю Держгеокадастру, який на сьогодні не належно виконує свої прямі обов'язки щодо нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, що завдає значних фінансових збитків громадам району.
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин" (реєстраційний №7363).
Законопроект передбачає передачу повноважень із розпорядження землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, територіальним громадам, повноважень щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель — виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, запроваджує низку антирейдерських заходів та встановлює дієві запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок.
З огляду на вищевикладене, депутати Лисянської районної ради звертаються:
1. До Голови Верховної Ради України Парубія А. В. з вимогою:
— прискорити розгляд та прийняття законопроекту №7363 Верховною Радою України.
2. До Прем'єр-міністра України Гройсмана В. Б., в. о. Голови Держгеокадастру Колотіліна О. К. з вимогою:
— звільнити із займаної посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Залогу О. В.
3. До в. о. Голови Держгеокадастру Колотіліна О. К. з вимогою:
— скасувати накази Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області щодо надання дозволу на виготовлення проектних документацій щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства, розташованих за межами населеного пункту в адміністративних межах Виноградської та Хижинської сільських рад у власність громадян, які не є жителями Лисянського району та прийнятих без погодження з місцевими органами місцевого самоврядування.
4. До депутатів Черкаської обласної ради з пропозицією:
— скликати позачергову сесію обласної ради, на якій розглянути порушене питання та підтримати звернення депутатів Лисянської районної ради.