» » У РІПКАХ ТИМ, ХТО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ І МАТИ ДОСТАТОК, ВІДКРИТА "ЗЕЛЕНА" ВУЛИЦЯ

У РІПКАХ ТИМ, ХТО ХОЧЕ ПРАЦЮВАТИ І МАТИ ДОСТАТОК, ВІДКРИТА "ЗЕЛЕНА" ВУЛИЦЯ

Автор: admin 19-05-2017, 13:00


У ТОВ "Діалог", яке орендує місцеві землі, знайшли роботу майже 60 ріпчан та мешканців навколишніх сіл. Це, здебільшого, молоді люди: трактористи, водії, будівельники, тваринники. Їх у місто вже не заманиш ніяким калачем. Та й навіщо кудись їхати, коли поруч робота, за яку добре платять, є дах над головою, сім'я?
Віктор Невмиваний, перш ніж стати директором «Діалогу», осягав хліборобську науку і за кермом трактора в полі, і ремонтній майстерні, певний час займався поставками палива для села. Пройшов не один рік, поки йому вдалося здійснити комплекс заходів, які дали сподіваний ефект. Це і придбання нової потужної імпортної техніки, і застосування сучасних науково обгрунтованих технологій вирощування сільгоспкультур, і зміна у психології людей, які прийшли працювати в товариство. Нині нікому й на думку не спаде вкрасти бодай літру солярки із бака трактора, як було раніше, або поїхати на "калим". Навіщо ризикувати робочим місцем, зарплатою.Крім того, працюючі забезпечуються безкоштовним харчуванням, якому можуть позаздрити навіть відвідувачі ресторанів. Адже в меню їдальні "Діалогу" страви з м'яса свиней, птиці, риби, овочі, фрукти, мед. Причому, вирощені вони тут же, в господарстві. В селі відродили ферму, відновили ставки, побудували ангар для техніки площею більше 700 квадратних метрів. Нещодавно відкрили потужний елеватор на твердому паливі. Головна його перевага — це енергоефективність й повна автоматизація. Використовуючи дрова, щепу, палети, досягається економія втричі більша, ніж з використанням газу. При потужності 15 тисяч тонн за сезон тут мають змогу надавати послуги з просушки зерна товариствам зі всієї округи за цінами значно нижчими, ніж це роблять на елеваторах, які використовують блакитне паливо.
Керівник ТОВ "Діалог не лише дбає про людей працездатного віку, даючи всім охочим роботу, а й піклується про соціальну сферу. Виділяються кошти на ремонт школи, освітлення вулиць, ремонт доріг. Товариство забезпечене сучасною землеобробною та зернозбиральною технікою імпортного виробництва, сільськогосподарські культури вирощуються за новітніми технологіями, в грунт вносяться не лише мінеральні, а й органічні добрива. Відповідна і врожайність сільгоспкультур. Кукурудза тут дає по сто центнерів зерна на круг, ячмінь — 60-70 центнерів з гектара, решта культур теж в числі кращих по врожайності серед товариств району та області.