» » ЗБОРИ ГРОМАДИ У МАР'ЯНІВЦІ

ЗБОРИ ГРОМАДИ У МАР'ЯНІВЦІ

Автор: admin 1-03-2018, 12:57
Yes


В останній четвер лютого відбулися збори жителів сіл , що підпорядковуються Мар'янівській сільській раді, на котру прийшли ті, кому не байдуже майбутнє свого регіону. У зібранні взяли участь голова районної ради Я. А. Попко, сільський голова села Мар'янівка М. В. Бурлака, голова райдержадміністрації В. М. Павличук, начальник фінансового управління райдержадміністрації Д. М. Олійник, начальник Лисянського відділення Звенигородської ОДПІ Ю. В. Корнієнко, представник відділу освіти РДА О. А. Удод, помічник народного депутата В. Ничипоренка Г. О. Шпак, директор Мар'янівського НВК І. М. Гаврилюк, депутати районної ради Пухир О.О., Недзельлький Б.В.,місцеві жителі.
Сільський голова Микола Васильович Бурлака проаналізував виконання программи соціально-економічного розвитку населених пунктів Мар'янівка, Розкошівка і Зірка за 2017 рік. Стосовно перспективи на 2018-ий голова села зазначив, що у новому році, у міру фінансових можливостей, продовжать роботи з ремонту доріг, водогону, благоустрою села.
Найбільшим орендарем земель тут є ТОВ "Черкаська м'ясна компанія", завдяки якій в селі забезпечені роботою 110 осіб, що дуже важливо в сьогоднішніх умовах. Жодна добра справа тут не відбувається без її участі. Орендарі безкоштовно підвозять мешканців сіл, надають пожежний автомобіль, кран, розчищають сніг узимку, забезпечують іншими послугами на загальну суму 228 тис. грн. Також різноманітну допомогу надають ФГ "Перлина", "Агро-ПОВ", "АгроВільд Україна", "Престиж АгроЛюкс", ТОВ "НВФ "Урожай". Всі ці орендарі земель надають допомогу Мар'янівському НВК, медичним установам та закладам культури.
Сільський голова зазначив, що за минулий рік було зроблено багато роботи: ремонт доріг, вуличним освітленням села охоплені повністю, придбані столи для проведення радісних і трагічних подій. За сприяння ТОВ "НВФ "Урожай" цього року було організоване надзвичайне свято "День села", де могли відпочити дорослі й діти. Та проблем вистачає, цього року нагальними є ремонт центральної скважини в с. Мар'янівка, ремонт даху школи, оформлення документації на сміттєзвалище та багато іншого. Піднімалося питання підвищення суми самообкладання. Ці кошти надзвичайно необхідні для благоустрою села та чомусь жителі не квапляться допомагати самі собі. Радісною подією для громади було виділення коштів від народного депутата В. М. Ничипоренка, які вирішили використати на ремонт водогону.

Yes


Надзвичайно важливим для мар'янівчан є питання функціонування школи. Економіст відділу освіти О. А. Удод розповіла, що дефіцит бюджету для цієї школи на 2018 рік складає 646,5 тис. грн. Голова райдержадміністрації В. М. Павличук та начальник фінансового управління райдержадміністрації Д. М. Олійник зауважили, що тільки спільними зусиллями й шляхом впровадження необхідних заходів вдасться покрити цей дефіцит й зберегти школу.
Попко Я.А. подякував жителям за їх активність. Запевнив, що порушене питання зокрема ремонту даху спортивної зали НВК упродовж року спільно з депутатським корпусом буде вирішено.
Проблемним та дискусійним було питання про об'єднання громад. Сільський голова М. В. Бурлака розповів, що група депутатів Мар'янівської сільської ради виступила з ініціативою створити об'єднану територіальну громаду з сіл Мар'янівка, Розкошівка і Зірка. Проте очільник громади закликав добре подумати про фінансову спроможність, кадрове забезпечення, належний рівень надання адміністративних послуг. У форматі цих трьох сіл цього досягнути просто не можливо. Перед громадою виступив консультант з питань регіонального розвитку у Черкаській області Сергій Гончар. Він закликав не втрачати часу та приєднуватися до Виноградської громади, адже Мар'янівська з незначною кількістю населення не зможе бути самодостатньою. Звучали й інші пропозиції, зокрема, сільський голова Шубиних Ставів І. І. Демчук запропонував створити Шубиноставську ОТГ з центром у цьому населеному пункті, звучали пропозиції про приєднання до смт Буки. Все ж однозначного рішення не прийняли. Громада вирішила добре подумати та зважити всі "за" і "проти".


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Погода в Лисянці