» » СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРЕДСТАВНИКІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Автор: admin 2-06-2017, 08:38

У вівторок 30 травня в актовому залі адмінбудинку відбулася робоча нарада за участю голови районної ради Я. А. Попка, голови райдержадміністрації В. М. Павличука, а також селищного, сільських голів, керівників управлінь та відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації. Обговорювалися такі питання: поновлення паспортів на сміттєзвалища, зміни в законі щодо вдосконалення містобудівної діяльності, про одноразову виплату військовослужбовцям за контрактом, проведення оздоровчої кампанії у школах району, зміни у пенсійній реформі, проблеми медичної галузі, земельні питання та ін.
Про зміни в законі щодо вдосконалення містобудівної діяльності розповів начальник відділу містобудування та архітектури РДА В. С. Карасевич, наголосив на введенні за новим законодавством жорстких штрафних санкцій за незаконне будівництво. Адже зведення будівель в особистих домоволодіннях чи взагалі будь-де без попереднього погодження з відповідними службами відтепер карається штрафом від 36 прожиткових мінімумів.

. Проблеми галузі освіти озвучила начальник відділу освіти Л. М. Гнатюк. Вона відзначила, що за підсумками результатів проведення конкурсів олімпіад і МАН наш район зайняв дев’яте місце в області. Сімнадцять юних переможців з Лисянщини для заохочення отримуватимуть стипендії. Нині завдячуючи турботі сільських голів, орендарів земель та спонсорів розпочали роботу 32 оздоровчі табори. Також Лілія Миколаївна розповіла, що після проведення конкурсу визначено чотири опорні школи району: Лисянський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія», Бужанська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Боярський НВК, Виноградський НВК.
Зі змінами у пенсійному законодавстві ознайомила начальник відділу з призначення пенсій у Лисянському районі В. П. Адамович. Вона поінформувала присутніх, що відтепер раніше на 5 років можуть виходити на пенсію учасники АТО. У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму відбудеться й підвищення пенсій. Середня пенсія в районі становить 1621 грн. 78 коп. Ще відмічалося, що скасовується виплата пенсій за вислугою років.
Корисно було почути, що в районі працівниками відділення «Лисянського Бюро правової допомоги» надаються безоплатні юридичні консультації громадянам малозахищених категорій. Розглядались на нараді й ряд інших важливих питань.