» » ЛЮДЯМ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ ПРАВДУ

ЛЮДЯМ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ ПРАВДУ

Автор: admin 16-03-2018, 09:58
Yes

Чи думав хто років 30-40 тому, будуючи в селах просторі приміщення шкіл, що настануть часи, коли в класах навчатимуться по три-п'ять учнів й постане питання закриття навчальних закладів. А до того, як гірко це не звучить, йдеться. Про цю проблему говорять впродовж останнього десятиліття. І як не говорити, коли за двадцять останніх років кількість школярів на Лисянщині скоротилося вдвічі, з чотирьох до двох тисяч. А шкіл, як і раніше, двадцять три. Відповідно й учительський, і технічний персонал забезпечується роботою, а скільки коштів потрібно, щоб обігріти всі навчальні заклади? Природно, що галузь освіти "з'їдає" левову частину бюджету й складає в районі близько 57 мільйонів гривень. А в цьому році ще один негаразд додався, більш ніж на третину зменшилася дотація з державного бюджету на освітян, "дірка" тільки на цю галузь сягнула 10 мільйонів гривень. Як бути далі? Знайти відповідь на це запитання непросто. Очільники району Я. А. Попко та В. М. Павличук створили робочу групу в складі начальника та працівників відділу освіти, фінансового управління райдержадміністрації, профспілки освіти задля того, щоб зустрітися з батьками учнів, педагогічними колективами навчальних закладів, де найбільший дефіцит бюджету (таких в районі половина). П'ятого березня ця група зустрілася з колективами Чаплинської та Вотилівської шкіл.
— Що стало причиною наших візитів? — звернувся до присутніх у Чаплинці голова райдержадміністрації В. М. Павличук, — брак фінансування. Ми не можемо допустити заборгованості по оплаті праці вчителів та техперсоналу, тому потрібно негайно вирішувати це питання. Ця проблема притаманна не лише нашому району, аналогічна ситуація по всій Україні, на Черкащині зокрема. Як з неї виходять інші? По-різному: в одних районах закривають школи, понижають їх в ступені, в інших із застосуванням різних заходів шукають шляхи економії. Ми не приїхали до вас з пропозицією закривати навчальні заклади, краще буде на сьогоднішній день йти шляхом економії. Закликаю відділ освіти разом з дирекцією шкіл глибоко проаналізувати всі видатки й розробити шляхи економії бюджетних коштів. Також звертаюся до сільських голів з проханням зберегти школи у ваших селах. З розумінням мають віднестися й самі вчителі. Тільки таким чином ми зможемо зберегти галузь освіти принаймні до кінця навчального року.
Yes

Відрадно констатувати факт, що учасники зібрань у Чаплинці й Вотилівці поставилися з розумінням, не опустилися до взаємозвинувачень, як це було в окремих інших навчальних закладах, проявили толерантність та взаємоповагу. Але у Вотилівці каменем спотикання стало інше — чому опорна школа має бути у Винограді, а не в їхньому селі? Вичерпну відповідь з цього приводу дав голова районної ради Я. А. Попко:
— На виконання Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту" було прийняте рішення сесії районної ради "Про проведення конкурсу щодо визначення опорних шкіл Лисянського району". На жаль із двадцяти трьох навчальних закладів участь у конкурсі взяли лише шість, в тому числі і Виноградська школа. Дирекція вашого закладу не готувала і не направляла матеріали на конкурс. Стосовно збереження навчальних закладів, районна рада докладатиме максимум зусиль для цього. Але все ж таки, до цієї проблеми потрібно підходити комплексно: головне — хороші знання школярам і працевлаштування учителів. Мине небагато часу й з'являться перші "ластівки" на пониження ступеня, школи поволі будуть укрупнятися. Про це говорить не райдужна демографічна ситуація в селах та й в цілому у районі. Гірко це усвідомлювати, але й замовчувати не можна.


Корисні посилання







Вхід на сайт

    Логін:


    Пароль:




Календар

«    Серпень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Погода в Лисянці