» » НА СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

НА СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Автор: admin 4-04-2018, 14:50
Yes


29 березня відбулася чергова 25 сесія районної ради. Порядок денний містив 22 різнопланових питання. Участь в сесії взяли 27 депутатів районної ради з 28 (одна з найчисельніших явок). Перед розглядом питань до депутатів звернулася мешканка Журжинець Н. С. Товкач з проханням посприяти у виданні історико-краєзнавчої праці "Журжинці — історія і сучасність". Це фундаментальна праця, рекомендована провідними істориками, була б дуже корисною для вивчення школярами; простота й доступність написання, а головне — величезний об'єм інформації (Надія Степанівна присвятила цій книзі левову частину свого життя) зробила б це видання популярною книгою не лише для лисянського загалу.
Також до колег звернувся депутат районної ради М. В. Кондратюк, закликав присутніх докласти максимум зусиль для підтримки діяльності Лисянського оздоровчого табору "Пролісок": "Таким чином ми зможемо повноцінно оздоровити дітей і зберегти унікальну інфраструктуру".
Голова районної ради Я. А. Попко провів нагородження сільських рад-переможців щорічного районного конкурсу на кращу сільську раду, дипломи та премії в сумі 5 тис. грн. за здобуту "бронзу" отримала Журжинецька сільська рада, 10 тис. грн. за "срібло" — Босівська сільська рада, а перехідний Кубок районної ради, диплом та 15 тис. грн. за першість в конкурсі отримала Чаплинська сільська рада (сільський голова В. В. Виноградова (на знімку справа), яка візьме участь в обласному конкурсі.
На сесії було затверджено план роботи Лисянської районної ради на 2018 рік. Також заслухано звіт голови райдержадміністрації В. М. Павличука про виконання програми економічного і соціального розвитку Лисянського району та делегованих районною радою повноважень за 2017 рік. Жваве обговорення виникло на тлі запланованого Черкаською облдержадміністрацією на 2018 рік ремонту доріг місцевого значення у Лисянському районі Рубаний Міст-Розкошівка та Орли-Шестеринці на загальну суму більше восьми мільйонів гривень. Депутати районної ради доручили головам райдержадміністрації та районної ради ретельно вивчити доцільність направлення такої значної суми на ці відрізки автошляхів, можливо за ці кошти вдасться відремонтувати й інші проблемні дороги на Лисянщині. Відповідні пропозиції будуть направлені на Черкаську ОДА.
Голова районної ради у рамках наповнення районного бюджету запропонував звернутися до керівництва різних служб, відділення яких діють в районі (на кшталт поліції, прокуратури, Пенсійного фонду, податкової, телекому, пошти, відділу статистики, філії "Звенигородська ДЕД" та ін.) щодо необхідності сплачувати податок з фізичних осіб в районі (як це зробили з початку нинішнього року у Лисянському військкоматі. Потрібно задіювати усі важелі впливу задля того, щоб зменшити дефіцит казни району.
На сесії було прийнято цілий ряд програм, серед яких: "Мобілізаційна підготовка місцевого значення", "Організація рятування людей на водних об'єктах", "Територіальна оборона Лисянського району", "Відзначення державних та професійних свят, знаменних пам'ятних дат в історії України", "Запобігання виникнення захворювань домашніх свиней Африканською чумою та інших інфекційних хвороб тварин, утворення резервного фонду матеріально-технічних засобів на випадок виникнення вогнища захворювання". В окремі програми внесли необхідні зміни. Ще в ході засідання були розглянуті важливі питання й прийняті відповідні рішення в рамках втілення в життя медичної реформи, яка передбачає створення первинної ланки з надання їй необхідних засобів та ресурсів.
Заслухали народні обранці звіт начальника фінансового управління райдержадміністрації Д. М. Олійника про виконання районного бюджету за минулий рік та затвердили зміни до бюджету нинішнього року. Ще депутатами прийнято три звернення до народних депутатів Верховної Ради України від наших округів, Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України, Служби автомобільних доріг у Черкаській області, Голови Державної служби геології та надр України й інші інстанції стосовно відновлення дії на території нашого району філії "Лисянська ДЕД" та необхідності невідкладного ремонту дороги державного значення в бік Києва; також звернення щодо пришвидшення процедури видачі спеціального дозволу на користування надрами для ПАТ "Дашуківські бентоніти"