» » Важливо знати – «Про довідки та соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам»

Важливо знати – «Про довідки та соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам»

Автор: admin 4-07-2016, 16:53
Важливо знати – «Про довідки та соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам».

08.06.2016 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 352 «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних
виплат внутрішньо переміщеним особам. Управління соціального захисту населення Лисянської РДА надає роз’яснення з найбільш актуальних питань. Всі довідки є документами які підтверджують факт внутрішнього переміщення і підтверджують факт постановки на облік, також довідки видані до вступу в силу змін до постанови 509, які не були відмінені і термін дії яких не закінчився, продовжують діяти і є безтерміновими. Всі довідки, в яких у графі «фактичне проживання» (на лицьовій стороні довідки після інформації про зареєстроване місце проживання) вказане не фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи (далі – ВПО), а органи державної влади, органи місцевого самоврядування, назва села або адреса по, якій ВПО фактично не проживає – підлягають заміні до 20 липня 2016 року. Термін заміни можна продовжити до 60 днів при умові подачі до УСЗН заяви про поважні причини (наприклад пошук нового житла). Також заміні підлягають довідки в яких вказані діти. Неповнолітніми (з 14 до 18 років) заява на отримання довідки подається особисто, а за дітей до 14 років, недієздатних або осіб дієздатність, яких обмежена – законний представник відповідно з підтверджуючими документами. Якщо діти до 14 років перемістилися без батьків заяву на отримання довідки подають рідні з якими або до яких діти перемістилися, якщо таких не має, то представники органів опіки. Якщо довідки ВПО не будуть замінені, по закінченню вказаного терміну вони стають недійсними, і відповідно припиняються всі соціальні виплати. Тепер, підписуючи заяву на отримання статусу ВПО, ви надаєте згоду на обробку, зберігання і використання ваших персональних даних для верифікації Мінфіну і в Адміністрацію державної прикордонної служби. Довідка видається в день подачі заяви тим у кого місце проживання було зареєстровано на непідконтрольній або окупованій території станом на 2014 рік (АР Крим до лютого 2014 р., непідконтрольні території до квітня 2014 р.). У кого не було такої реєстрації, то надаються додаткові документи (Трудова книжка із відомостями про роботу, документи права власності на нерухоме майно, медичні документи – лікарняна картка, по дітям сиротам або дітям позбавлених прав запрошують дані з електронної справи в Мінсоцполітики і т.д.) всі підтверджуючі документи надає заявник, або його представник, УСЗН на протязі 15 робочих днів приймає рішення по наданим додатковим документам про видачу довідки. В аналогічний термін (до 15 робочих днів) видається відмова у письмовій формі. ВПО зобов’язана повідомляти УСЗН про зміну адреси проживання, та повернення до покинутого місця проживання.
Також потрібно знати, що робочою групою або представником УСЗН, не рідше ніж один раз в шість місяців, по місцю фактичного проживання буде здійснено перевірку ВПО про що буде складено «Акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї» встановленого зразка. За відсутності ВПО за фактичним місцем проживання представник УСЗН або робочої групи робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і залишає ВПО повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації. У разі коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з’явилася до УСЗН, то УСЗН надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації. Водночас УСЗН робить запит до Держприкордонслужби щодо виїзду внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. При отриманні всіх відповідей УСЗН вносить на розгляд до комісії питання про зняття з обліку ВПО і припинення всіх соціальних виплат.
Створені комісії на підставі поданих документів вирішують чи призначати (відновлювати) пенсії (щомісячне довічне грошове утримання), довічні державні стипендії, усі види соціальних допомог та компенсації, матеріальне забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Дані рішення можуть бути оскаржені в суді.


Корисні посиланняВхід на сайт

    Логін:


    Пароль:
Календар

«    Вересень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 

Погода в Лисянці