» » Звернення депутатів Лисянської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про необґрунтованість підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

Звернення депутатів Лисянської районної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України про необґрунтованість підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги

Автор: admin 21-07-2016, 12:22
Вельмишановні панове!

Депутати Лисянської районної ради Черкаської області надзвичайно занепокоєні ситуацією, що складається в регіоні у зв’язку з введенням в дію останніх рішень Кабінету Міністрів України стосовно підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, які базуються на новій завищеній майже вдвічі ціні на газ. Адже більшість сімей району не зможуть своєчасно та у повному обсязі сплачувати завищені рахунки за комунальні послуги.
Нові ціни стали непід’ємним тягарем для багатьох українських родин. Тим більше, що внаслідок падіння гривні середня зарплата населення в доларовому еквіваленті зменшилася в 2,7 рази, а пенсія – вдвічі.
Після запровадження нових тарифів 75% людей будуть змушені оформляти субсидії, на що з держбюджету буде витрачено десятки мільярдів гривень.
При цьому, як свідчать минулорічні розрахунки, потреби населення можуть бути повністю забезпечені українським газом, закупівельна ціна якого становить 1590 грн. за кубічний метр, що в 4,3 рази нижче, ніж озвучена урядом.
Натомість, не зважаючи на те, що населенню уже виставлено суттєво завищені тарифи, новий уряд продовжує політику необґрунтованого їх підвищення.
Населення обурене черговим підняттям тарифів та відсутністю урядових ініціатив щодо зменшення соціально-економічної напруги.
Вважаємо, що тарифи на житлово-комунальні послуги мають бути знижені, і водночас вони мають бути окупними для підприємств, які надають ці послуги. Необхідно в найближчий час розглянути це питання та поставити людям ринково обґрунтовані, а не завищені тарифи.
Враховуючи зазначене, депутати вимагають негайно забезпечити здійснення державного регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг в установленому законодавством порядку.

Депутати Лисянської районної ради


Схвалено
на 8-ій сесії Лисянської
районної ради VII скликання
21 липня 2016 року