» » 10 сесія районної ради

10 сесія районної ради

Автор: admin 27-10-2016, 10:45


26 жовтня під головуванням Я. А. Попка відбулося засідання десятої чергової сесії Лисянської районної ради. Передувала сесії продуктивна робота президії та постійних комісій районної ради, в ході яких детально були опрацьовані всі питання порядку денного сесії. З метою розв'язання найважливіших проблем розвитку району та окремих галузей економіки, забезпечення ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, депутатами розглянуто 25 питань порядку денного, з яких прийнято відповідні рішення. Зокрема, затвердже
но та внесено зміни до ряду районних програм "Призовна дільниця", "Профілактика злочинності в Лисянському районі", "Економічного та соціального розвитку Лисянського району", "Інклюзивне навчання в школах району"; затверджено статути ряду комунальних закладів районної ради.
Вносячи зміни в программу з профілактики злочинності, начальнику Лисянського відділення поліції О. С. Бугаєнку депутат М. Т. Шевченко задав питання, коли ж у Винограді організують кущовий пункт поліції заради оперативного реагування на злочини, покращення криміногенної ситуації в тамтешній частині нашого району. На що Олег Сергійович дав слово сприяти у вирішенні цієї проблеми й таки довести обіцяне до логічного завершення. Депутати, внесеними в програму змінами, дали можливість освоїти раніше виділені сто тисяч гривень з районного бюджету на придбання й встановлення в райцентрі необхідного правоохоронцям обладнання для відеоспостереження.Стосовно прийняття програми інклюзивного навчання доповідала начальник відділу освіти райдержадміністрації Л. М. Гнатюк, зауваживши, що це стосується здобуття освіти дітьми з певними фізичними відхиленнями, які змушені навчатися на індивідуальній формі, тобто вдома. Оскільки, наголосила Лілія Миколаївна, таким дітям потім буде дуже важко знайти себе в суспільстві, а тому завдячуючи втіленню в життя згаданої програми з’явиться можливість давати освіту їм у навчальних закладах району, серед інших дітей. Таким чином сприяючи їм знайти себе в цьому житті, бути серед однолітків. В рамках розгляду освітніх питань депутатами було погоджено призначення на посаду директора Дашуківської ЗОШ I-II ступенів Л. Л. Носової.
Депутати районної ради проголосували за затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розміщених в адмінмежах Рубаномостівської, Семенівської, Хижинської, Журжинецької, Мар'янівської, Шестеринської, Босівської сільських рад. До народних обранців звернувся сільський голова Почапинець Г. І. Пашковський з проханням не голосувати за затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки сімдесятигектарної земельної ділянки, розміщеної в адмінмежах Почапинської сільської ради, адже вона є пасовищем для ВРХ місцевих жителів. Як з'ясувалося на сесії, згаданий сільський голова навіть не знав, що ця вільна земельна ділянка була виставлена держгеокадастром на торги. Присутній на сесії голова райдержадміністрації В. М. Павличук, після підтримання депутатами прохання сільського голови голосувати "проти", закликав Григорія Івановича негайно активізувати громаду Почапинець на створення громадської організації, яка оформить всі необхідні документи й візьме участь в торгах, аби землями користувалися не зайди, а місцеві.
У ході цієї сесії депутати також схвалили звернення до голови Верховної Ради України А. В. Парубія, народних депутатів України Г. Б. Бобова та В. М. Ничипоренка щодо проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" (р. н. 5131 від 15.09.2016), що стосується освітньої та медичної субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам у 2017 році (повний текст звернення подається нижче).Пленарне засідання включило в себе внесення змін до районного бюджету на 2016 рік, а також звіт виконання комплексної районної програми "Турбота", цільової програми з боротьби з онкологічними захворюваннями. Загалом сесія була напружена, хоча й продуктивна. В сесійній залі нерідко виникала полеміка з розгляду тих чи інших питань, озвучувалися претензії до головних розпорядників коштів.